Facebook Yapay Zeka Hakimiyetini Artırıyor

 

Facebook, platformda yapay zeka kullanımını artırıyor. Facebook yapay zeka asistanı ile platformdaki tartışmaların gidişatına müdahale ederek, grup içi tartışmaları kontrol altında tutacak.


Sosyal medya devleri, platformlardaki iletişimin sınırını belirleyebilme konusunda çeşitli önlemler alıyor. Bu kapsamda Facebook, yapay zekanın gücünden yararlanıyor.

Facebook Haber Akışı Algoritmasını Değiştiriyor

Özellikle de grup içi tartışmalarda ve sayfa tartışmalarında Facebook, kontrolü sağlayacak bir yapay zeka üzerinde çalışıyor. Bu yapay zekanın grup içi tartışmaları kontrol eden ve platformda tahminen 70 milyon kişiye yardımcı olan moderatörlere destek olması bekleniyor.

Aylık 2 milyar 800 bin aktif kullanıcısı bulunan Facebook, tartışmalarda istenmeyen durumların yaşanmasını önlemek istiyor. Yani asıl amacın, konu dışı durumların önüne geçen bir sosyal medya deneyimi sağlamak olduğunu söyleyebiliriz.

Sosyal medya platformlarının trol hesaplar, sahte haberler gibi birçok durumla mücadele etmesi gerekiyor. Bu yapay zekanın ne kadar yararlı olacağını ise hep birlikte göreceğiz.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*