Facebook Watch Kullanıma Sunuldu

 

Corona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle pek çok kişi iş, sosyal yaşam ve okulları ile bağlantıda kalmak için çevrimiçi platformlara yöneldi. Sanal iletişim ve etkileşimin önem arzettiği bu dönemde, Facebook’tan kullanıcılarına kendi çatısı altında sosyalleşme imkanı sunan interaktif bir özellik geldi.

Sosyal medya devi, Facebook Messenger için çıkarttığı ‘Watch Together‘ isimli özelliğini kullanıma sundu.

Söz konusu özellik, kullanıcıların Facebook Watch içerisinde görüntülü görüşme yaparken aynı anda video izleyebilmesine imkan tanıyor.

Başka bir deyişle söz konusu özellik ile; kullanıcılar arkadaşlarıyla görüntülü konuşma yaptıkları esnada, eş zamanlı olarak Facebook Watch’tan video izleyebilecek.

Watch Together‘ özelliği Messenger içerisinde sekiz kişiye kadar, Messenger Room içerisinde ise 50 kişiye kadar eş zamanlı olarak video izleme imkanı sunuyor.

Facebook söz konusu özelliği hem iOS hem de Android platformuna uygun bir şekilde kullanıma sundu. İOS veya Android kullanıcılarının, herhangi bir platformu kullanma zorunluluğu olmaması Facebook Watch’e oldukça rağbet olacağını gösteriyor.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?