Facebook Üreticilere 1 Milyar Dolar Yatırım Yapacak

 

Facebook ve Instagram içerik oluşturuculara 1 milyar dolar yatırım yapacağını açıkladı. Facebook Inc. içerik üreticilerine yapacağı bu yatırımla, geniş bir ağa ulaşmayı hedefliyor.


Facebook yaptığı açıklamada, 2022’nin sonuna kadar içerik oluşturucuları desteklemek için 1 milyar dolardan fazla yatırım yapacağını ve kamuoyunun dikkatini çekmeyi hedeflediğini söyledi.

Facebook, yatırımın, fotoğraf paylaşım ağı Instagram da dahil olmak üzere uygulamalarında belirli kilometre taşlarına ulaşan içerik oluşturuculara ödeme yapmak ve kullanıcılara içerik üretmeleri için fon sağlamak amacıyla bonus programları içereceğini söyledi.

Facebook Trilyon Dolarlık Piyasa Değerine Ulaştı

Instagram’ın bonus programları, kısa biçimli video klipleri gösteren TikTok özelliğini taklit eden Reels’i kullanmak için teşvikler içerecek. Şirket, içerik oluşturucuların eğlence videolarının performansına göre para kazanacağını söyledi.

TikTok, içerik oluşturucuları desteklemek için üç yıl boyunca 2 milyar dolar harcamayı taahhüt ederken, Snapchat daha önce içerik oluşturucuların günde toplam 2 milyar dolar karşılığında popüler kısa biçimli videolar yayınlamalarına izin verdi. Facebook Inc de bu desteklerden geri kalmayarak içerik oluşturucuların dikkatini çekmek istiyor.

Kaynak: TechInside

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*