Facebook, Kripto Parasını Piyasaya Sürüyor

 

Bir süredir kripto para projesi Libra üzerinde çalışan sosyal medya devi Facebook, Librayı piyasaya sürmeye hazırlanıyor


Financial Times’ın adını açıklamadığı kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Facebook Libra’yı ocak ayında kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Aynı habere göre Facebook, piyasaya sürülecek kripto paranın operasyonel faaliyetlerine başlayabilmek adına İsviçre’deki finansal makamlara da gerekli müracaatları yapmış durumda.

Facebook yetkilileri ise söz konusu haber ile ilgili gelen soruları şu an için yanıtsız bırakıyor. İsviçre Finansal Piyasa Danışma Otoritesi (FINMA) ise Libra’nın  başvuruda bulunduğunu doğruladı.

LİBRA Küresel Bir Para Birimi Olacak


Facebook, Roma’da kullanılan bir ağırlık birimi olan Libra kripto para biriminin “küresel bir para birimi ve finansal altyapı sistemi” olacağını savunuyor.

Teknik olarak Libra, Facebook tarafından oluşturulan, bitcoin ve diğer kripto para birimleri tarafından kullanılan şifreli teknoloji olan blok zinciri sürümüyle güçlendirilmiş bir dijital varlık olarak tarif ediliyor.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

1 Trackback / Pingback

  1. Blockchain Teknolojisi Akıllı Şehire Dönüşüyor - DiplomasiTürk.com

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*