Facebook, Clubhouse Formatını Geliştiriyor

 

Facebook, son dönemde popülerliği artan Clubhouse uygulamasının sohbet odası formatını, kendi platformuna edeceğini açıkladı. Facebook, özelliği daha da geliştirip kullanıcılarına sunmayı planlıyor.


Özellikle son dönemde, sosyal medya pazarı oldukça rekabetçi bir tutum sergiliyor. Çünkü hiçbir özellik, belirli bir platforma ait değildir. Benzer özelliklere sahip içerikler, bir anda farklı sosyal medya platformlarına gelebiliyor.

Clubhouse Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Son zamanlarda sosyal medya uygulamaları, kendi müşterileri için birden fazla özelliği platformlarına ekliyor. En popüler özelliklerden biri, Clubhouse benzeri sohbet odaları. Şu anda, Twitter, Telegram, TikTok, Instagram gibi en iyi sosyal medya platformları bu özellik üzerinde çalışıyor.

Facebook Clubhouse Formatı Geliştiriyor

Facebook, Clubhouse Formatını da Platformuna Entegre Etmeye Hazırlanıyor


Son zamanlarda yayınlanan bir rapora göre, Facebook’un da bu özellik üzerinde çalıştığını gösteren belgeler var. Clubhouse benzeri sohbet odaları, bu yıl sosyal ağ operatörleri için merak uyandıran özellik olarak ön plana çıkıyor.

Alessandro Paluzzi’nin raporlarına göre, Facebook bu özellik üzerinde aktif olarak çalışıyor. Ancak Facebook işi biraz daha geliştirmek istiyor ve kendi plaformuna bu özelliği sadece sohbet odası olarak değil, video odası adı altında yeni bir özellik eklemek istiyor.

Dahası, Facebook sohbet odaları, orijinal Clubhouse platformundaki gibi sadece “kişilere özel” olmayacak. Facebook ayrıca herkese açık sohbet odalarına sahip olacak. Genel sohbet odaları herhangi bir özel davet gerektirmeyecektir. Herkese açık sohbet odaları Facebook’taki herkes tarafından kullanılabilirken, özel mod yalnızca Facebook arkadaşlarınız tarafından kullanılabilecektir.

Ancak, video sohbet odaları için, genel moda sahip olmayacaktır. Yalnızca özel mod da mevcut olacak. Şu anda, Clubhouse için benzeri görülmemiş bir ilgi bulunuyor. Bu yeni trend bitmeden, bu özelliğin Facebook’a ulaşıp ulaşmayacağını bilemeyiz.

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*