Elon Musk ve Bill Gates Karşı Karşıya

Teknoloji dünyasının çok yakından tanıdığı iki isim: Elon Musk ve Bill Gates elektrikli araçlar konusundaki fikir ayrılıkları nedeniyle karşı karşıya geldi.

Teknoloji dünyasının iki önemli ismi gelişmekte olan teknoloji ürünleri üzerine farklı yorumları ile gündemde.  Tesla ve SpaceX’in CEO’su olan Elon  Musk ile Microsoft’un kurucusu Bill Gates arasında fikir ayrılıkları yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde elektrikli  araçlar ile ilgili bir yazı kaleme alan Bill Gates, elektrikli TIR’ların iddia edilenin aksine pratik bir yöntem olmayacağını öne sürdü. Gates, elektrikli araçların kısa mesafeler için oldukça yararlı olabileceğini ancak uzun mesafede bir katkı sağlayabileceğini düşünmediğini açıkladı.

Bill Gates'ten Elon Musk'a koronavirüs tepkisi - Teknoloji Haberleri

Bill Gates’in bu çıkışına elektrikli araç üreticisi Elon Musk’un yanıtı gecikmedi. Bir kullanıcının Gates’in açıklamalarını hatırlatarak fikrini sorması üzerine Musk konu hakkında ilk defa konuştu. Musk’ın Gates’e verdiği cevap bir hayli kısa ve netti: Bu konu hakkında en ufak bir fikri yok.

Tesla ile elektrikli TIR geliştiren Elon Musk ilk aracını 2017’de duyurmuş ancak 2019’da satışa çıkması beklenen araç üretim takviminin bir hayli gerisinde kalmıştı.

Musk geçtiğimiz yıllarda yapay zeka hakkında farklı fikirleri paylaştığı Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg hakkında da “Mark ile bu konu hakkında daha önce konuşmuştum. Bu konuya olan hakimiyeti oldukça kısıtlı” ifadelerini kullanmıştı.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?