Electronic Arts Veri İhlali Davasıyla Gündemde

 

Geçtiğimiz günlerde, yaşadığı veri ihlali ile gündeme gelen video oyun yayıncısı EA (Electronic Arts), söz konusu veri ihlali ile ilgili detaylı bir araştırma başlattığını duyurdu.


Video oyunu yayıncısı Electronic Arts, başlattığı araştırma kapsamında; sınırlı miktarda oyun kaynak kodu ve ilgili araçların çalınıp çalınmadığı ve son zamanlarda ağa izinsiz girişlerin gerçekleştirilip gerçekleştirilmediği hususunda araştırmalarını yoğunlaştırdığını dile getirdi.

ABD Ordusunun Nükleer Sırları Deşifre Oldu

Vice’s Motherboard, daha önce bilgisayar korsanlarının “FIFA 21” kaynak kodlarını ve Frostbite motoru kaynak kodu ve araçları da dahil olmak üzere, çok sayıda verinin çalındığını bildirmişti.

Günümüzün en popüler oyunlarından FIFA 21 ve oyun yaratıcıları için bir yazılım geliştirme araç setiyle ilişkili olan bu durum, EA’yi harekete geçirdi.

EA yaptığı açıklamada, “Hiçbir oyuncu verisine erişilmedi ve oyuncu gizliliğine yönelik herhangi bir risk olduğuna inanmak için hiçbir nedenimiz yok” açıklamasında bulundu. Ancak EA, her ihtimali değerlendirmek adına veri ihlali iddialarıyla ilgili incelemelerine devam edeceğini bildirdi.

Yayınlanan rapordan sonra şirketin hisseleri ise yaklaşık olarak  %2’lik bir düşüş yaşayarak, 143,50 dolara geriledi.

Kaynak: TechInside

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*