Dünya İnternet Kullanım İstatistikleri Açıklandı

 

HootSuite tarafından paylaşılan verilerle, dünyada internet kullanıcısı sayısı açıklandı. Rapora göre internet kullanıcı sayısında 316 milyon artış oldu.


Nasıl elektriksiz bir hayat düşünemiyorsak, internetsiz bir hayat da düşünülemez hale geldi. Bu nedenle, tüm dünyada internet kullanan kişi sayısında belirgin bir artış yaşanıyor.

HootSuite’in verilerine göre, internet kullanıcısı sayısında yıllık bazda 316 milyonluk artış yaşandı. Böylelikle internet erişimi olan kişi sayısı 4.66 milyara ulaşmış oldu. Bu durum, sosyal medya hesabı olan kişi sayısına da olumlu yansıdı. 12 aylık süreçte dünya genelindeki sosyal medya kullanıcı sayısı 4.2 milyar oldu. Böylelikle sosyal medya kullanıcılarının sayısı, toplam dünya nüfusunun %53’ü oluşturmuş durumda.

İnternet kullanım alışkanlığına baktığımızda ise bir kullanıcının sosyal medyada geçirdiği ortalama sürenin 2 saat 25 dakika olduğu görülüyor. Filipinler, 4 saat 15 dakika günlük sosyal medya kullanımıyla zirvede bulunurken. Japonya ise 51 dakika ile internette en az zaman harcayan ülke konumunda.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*