Clubhouse, Android Sürümü İçin Testlere Başladı

 

Clubhouse, merakla beklenen Android versiyonu için beta testlerine başlandığını açıkladı. Pandemi döneminin en popüler uygulamalarından biri olan Clubhouse  yalnızca iOS’ta kullanılabiliyordu.


Corona virüs pandemisi dönemine, rekor kullanıcı sayısıyla damga vuran sesli sohbet uygulaması Clubhouse, android sürümü için beta testlerine başladığını duyurdu.

Yalnızca davet sistemiyle üye olunabilen platform, rekor kullanıcı sayısına ulaşarak sosyal medya uygulamaları arasında bir parlama yaşamıştı. Ancak uygulamanın sade iOS işletim sisteminde kullanılabilmesi milyonlarca android kullanıcısını üzmüştü.

Facebook, Clubhouse Formatını Geliştiriyor

Şirket yoğun talep üzerine Android versiyonunu geliştirmek için kolları sıvadı. Mayıs sonu – Haziran başı gibi Android versiyonunun kullanıma açılması bekleniyor. Android kullanıcıları için Clubhouse’dan sevindirici bir haber geldi.

Android versiyonu için beta testlerine başlandı


Şirket, Android versiyonu için beta testlerine başladıklarını duyurdu. Beta sürümün ilerleyen günlerde çok daha fazla kullanıcıya açılması bekleniyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, Android versiyonunun geliştirme çalışmalarının planlandığı gibi gittiğini açıkladı.

Clubhouse’un Android versiyonu sürülmeden, Twitter Spaces başta olmak üzere Facebook ve Instagram gibi uygulamalar kendi sesli sohbet odaları geliştirmelerini yayınladı.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*