Çinli Teknoloji Devi Baidu AI Çiplerin Seri Üretimine Başlıyor

 

Çinli teknoloji devi Baidu Kunlun, Yapay zeka (AI) çipleri için seri üretime geçerek, önemli bir adım attı. Yapay zekaya sahip çiplerin seri üretime geçmesiyle Baidu, sektöre yenilik getirecek.


Çinli teknoloji devi Baidu, Pekin’in güçlendirmeye çalıştığı çip endüstrisinde önemli bir oyuncu olmak için yarışırken, ikinci nesil Kunlun yapay zeka (AI) çiplerini seri üretmeye başladığını söyledi.

Baidu yaptığı açıklamada, 7 nm proses teknolojisini kullanan yeni nesil Kunlun AI çiplerinin, önceki nesle göre iki ila üç kat daha yüksek bir hesaplama kabiliyetine ulaştığını söyledi. İlk nesli 2020’nin başlarında seri üretime giren Kunlun çipleri, çoğunlukla Baidu tarafından akıllı elektrikli araçlarda ve bulut bilişimde kullanılıyor.

IBM Geleceğin Teknolojisini Tanıttı: 2 Nanometrelik Çip

Bu çiplerin bir önceki nesli aslında 2020 yılında üretime girmişti. Baidu çipleri yapay zeka teknolojisi ile bir araya getirerek bu alanda önemli bir yeniliğe daha imza atmış oldu. Yeni çipler, elektrikli ve otonom araçlar geliştirmek isteyen şirket için önemli bir teknolojik altyapı sağlayacak.

Kaynak: Techinside

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*