Çin Video Paylaşım Siteleri ve Sosyal Medya Platformlarını İnceleyecek

 

Çin temiz internet için araştırma çalışmalarını genişletiyor. Çin, bu amaçla video paylaşım siteleri ve sosyal medya uygulamalarını da içine alan birçok platformu inceleyecek.


Çin’de siber düzenleyicisi günü yaptığı açıklamada, Çin’in interneti “temizleme” çabasının bir parçası olarak sahte hesapları ve bilgileri kısıtlamak için sosyal medya ağları ve video paylaşım siteleri gibi çevrimiçi platformları inceleyeceğini söyledi.

Çin Siber Uzay İdaresi (CAC), etkileşim rakamlarını artırmaktan sahte hayranlar ve incelemeler için ödeme yapmaya kadar, aldatıcı çevrimiçi davranışları hedef alan iki aylık özel bir operasyon başlatacağını söyledi.

Soruşturma; yetkililerin teknoloji, emlak, oyun, eğitim, kripto para birimleri ve finans şirketlerinin gözetimini sıkılaştırmasıyla birlikte, düzenleyiciler tarafından çeşitli sektörlerde geniş kapsamlı bir baskının arka planına karşı geliyor. Web sitesinde yayınlanan bir açıklamaya göre, CAC ülkenin dört bir yanından il ve belediye organlarının katıldığı bir video konferans düzenledi.

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*