Çin Kripto Para Madenciliğini Yasaklıyor

 

Çin Halk Cumhuriyeti yönetiminin kripto para madenciliğine karşı tutumu gittikçe sertleşiyor. Kripto para madenciliğini yasaklayan Çin eyaletlerinin sayısı günden güne artıyor.


Çin’in kuzeybatı eyaleti Qinghai’deki yetkililer ve komşu Xinjiang’dan bir bölge, Pekin’in endüstriyi çökertme çağrısını uygulamaya koymasıyla kripto para madenciliği projelerini iptal etmeye karar verdi.

Çin Kripto Para Bağışı ile İlgili Faaliyet Başlattı

Küresel Bitcoin üretiminin yarısından fazlasını oluşturan Çin’de madenciler, yasak uygulamaya başlanan eyaletlerden başka bölgelere taşınmaya başladı. Hong Kong merkezli Babel Finance’in Finansal Hizmetler Genel Müdürü Lei Tong: “Asya’daki madencilik endüstrisi için bir dönüm noktasında duruyoruz” dedi.

Tong: “Mevcut düzenleyici ortam büyümeleri ve işlerinin ölçeklenmesi için elverişsiz olduğundan, birçok madenci şimdi gelecekteki operasyonel planlarını ciddi bir şekilde yeniden değerlendiriyor” ifadelerini kullandı.

Büyük veri ve süper bilgi işlem merkezleri işlettiğini iddia eden projeler oluşturan kripto madencileri cezalandırılacak ve şirketlerin madencilik faaliyetlerine alan veya güç kaynağı sağlamaları yasaklanacak.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*