Blockchain Teknolojisi Uluslararası Bir Sistem Olabilir

 

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Pankin, dijital para birimleri ve Blockchain sistemlerindeki gelişmeler sayesinde, SWIFT ödeme sistemine alternatif uluslararası bir sistem geliştirilebileceğini söyledi.


Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Aleksandr Pankin, Rus haber ajansı RİA Novosti’ye yaptığı açıklamada, dijital para birimlerinin ve Blockchain teknolojisinin hızlı bir şekilde gelişmeye devam ettiğini belirtti.

Kripto Paranın Yasal Belirsizliği Sürüyor

Blockchain Teknolojisi SWIFT İçin Alternatif Olabilir


Söz konusu teknolojilerin SWIFT için alternatif olabileceğini anlatan Pankin, “Dijital para birimlerinin ve blokzincir teknolojisinin hızlı gelişimini hesaba kattığımızda, uluslararası ödemelerin tamamen yeni bir teknolojik temelde oluşturulabileceği açıktır.” dedi.

SWIFT’e kıyasla daha ileri teknolojiye sahip ve tekel olmayan bir alternatifin geliştirilmesinin önemine işaret eden Pankin, “Bu, sadece mevcut jeopolitik gerçekliğe bir yanıt değil, aynı zamanda dijital alandaki çağdaş gelişmeleri dikkate alarak ödeme yöntemlerini modernleştirme ihtiyacına bir yanıttır.” değerlendirmesinde bulundu.

Blockhain teknolojisi
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, 22 Mart’ta yaptığı açıklamada, Rusya’nın, SWIFT sisteminden çıkarılma ihtimali dahil tüm tehditleri göz önünde bulundurması gerektiğini söylemişti.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da aynı tarihte yaptığı açıklamada, ülkelerinin Batı tarafından kontrol edilen uluslararası ödeme sistemlerinden uzaklaşması gerektiğini söylemişti.

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*