Bitcoindeki Yükseliş Siber Saldırıları Arttırdı

Kaspersky tarafından yayınlanan rapora göre Bitcoin değerindeki artış, siber saldırı rekorlarını da beraberinde getirebilir


Bitcoin değerinde yaşanan yükseliş ve yatırımcı sayısında yaşanan artış, siber saldırıları sayılarını da beraberinde arttırdı.

Kaspersky’e ait olan siber tehdit araştırma bölümü Securelist, Bitcoin saldırılarına yönelik 2021 tarihli bir rapor yayınladı. Raporda, Bitcoin yatırımcılarına çeşitli önerilerde bulunuldu.

Raporda, koronavirüs nedeniyle artan işsizlik, çeşitli ekonomik sıkıntılar ve bu alandaki ilginin artmasıyla siber saldırıların 2021 yılında oldukça artacağının öngörüldüğü belirtildi. Ayrıca raporda, siber suçların 2021’de artacak olmasıyla Bitcoin yatırımcıları ve borsalar için daha fazla güvenlik önlemi alınmasının zorunlu hale geleceği vurgulandı.

Kaspersky, yatırımcıların bu dönemde daha dikkatli olması gerektiğini ve kullanıcıların antivirüs programları konusunda hassas davranmaları gerektiğine dikkat çekti.

İnternette geçirilen zamanın artması, piyasalardaki ekonomik değişkenlikler ve Bitcoin piyasasına olan ilginin artmasıyla ivmelenecek saldırılara karşı dikkatli olunması gerekiyor.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*