Bill Gates’in Babası Hayatını Kaybetti

ABD merkezli teknoloji şirketi Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in babası 94 yaşında hayatını kaybetti.


Aile tarafından yapılan açıklamada, 94 yaşındaki Bill Gates’in babasının ABD’nin Washington eyaletinde bulunan yazlık evinde Pazartesi günü Alzheimer hastalığından hayatını kaybettiği ifade edildi.

Microsoft kurucusu Bill Gates’in babası avukat William Henry Gates II, 94 yaşında Alzheimer hastalığından hayatını kaybetti.

William Henry Gates II’in ailesi tarafından yapılan açıklamada, 94 yaşındaki Bill Gates’in babasının ABD’nin Washington eyaletinde bulunan yazlık evinde Pazartesi günü Alzheimer hastalığından hayatını kaybettiği ifade edildi.

Bill Gates Sr., başarılı bir avukat ve dünya çapında aktivist ve hümanist yaklaşımlarıyla tanınan bir filantropist olarak tanınıyordu.

Bill Gates Says His Father Has Alzheimer's

 

Henry Gates’in ailesi sevdikleri büyüklerinin vefatını açıklarken, “Sosyal ve ekonomik eşitliğe özveri gösterirdi” ifadesini kullandı.

Bill Gates babasının vefatının ardından, “Babamın dirayeti, cömertliği, empatisi ve tevazu hali dünya genelinde birçok insanı etkilemiştir” sözlerini kullandı.

William Henry Gates II, 1998 yılında avukatlık mesleğinden emekli olmasının ardından Gates kuruluşunda görev alarak dünya sağlığı üzerine çalışmalar gerçekleştiriyordu.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?