Avustralya Dünya Siber Dolandırıcılık Vakalarında 2.Sıraya Yükseldi

 

Siber dolandırıcılıkların en yoğun görüldüğü ülkelerden olan Avustralya, Microsoft’un gerçekleştirdiği araştırma bulgularına göre dolandırıcılık istatistiklerinde dünyada ikinci sırada yer alıyor.


Microsoft’un yeni bulgularına göre, Asya Pasifik’te Avustralyalılar bir teknik destek siber dolandırıcılığının kurbanı olma olasılığı en yüksek ikinci ülke.

2021 Global Tech Scam Research raporu, on 12 ayda Avustralyalıların yüzde 68’inin bir tür teknik destek dolandırıcılığıyla karşılaştığını gösterdi. 2018’e göre iki puanlık bir düşüş olsa da Avustralya, Hindistan’ın ardından ikinci sırada yer alıyor.

Wi-Fi ve Lokasyon Bazlı Pazarlama Nedir ?

2021’de bir dolandırıcılıkla karşılaşan Avustralyalıların yüzde 9’u bu saldırılar sonucunda para kaybetti. Pop-up reklamlardaki ve web sitesi yönlendirme dolandırıcılıkları, yine en çok kullanılan dolandırıcılık yöntemleri oldu.

Öte yandan, Avustralyalı müşteriler tarafından alınan istenmeyen aramalar ve istenmeyen e-postalar 2021’de sırasıyla yüzde 46 ve yüzde 41’e yükseldi. 2021’de ankete katılanların %88’i, en az bir şirketin kendilerine istenmeyen bir arama, açılır pencere, kısa mesaj, reklam, veya e-posta gönderdiğini belirtti.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*