Audacity Kullanıcı Verilerini Üçüncü Taraflarla Paylaşacak

 

Ses düzenleme uygulaması Audacity, gizlilik politikasında yaptığı güncellemeyle eleştirilerin odak noktası oldu. Audacity yaptığı açıklamayla, kullanıcı verilerini üçüncü taraflar ile paylaşacağını bildirdi.


Ses düzenleme uygulaması Audacity’nin yeni sahibi Muse Group, son günlerde Audacity uygulama yazılımının gizlilik politikasında yaptığı bir güncellemeyle eleştiri oklarının odağına yerleşti. Muse Group’un kullanıcıların kişisel verilerini toplayacağını ve muhtemelen bu bilgileri kolluk kuvvetleri ve potansiyel alıcılar da dahil olmak üzere üçüncü taraflarla paylaşacağını belirtti.

Collezione Kullanıcı Verileri Satışa Çıkarıldı

Bu, kullanıcılar tarafından yazılımın “casus yazılım” haline geldiğine dair iddialara yol açtı. Ancak Muse Group, yalnızca “çok sınırlı” veriler toplayacağını belirtiyor.

Muse Group’un strateji başkanı Daniel Ray GitHub’da, “Gizlilik Politikasının net olmayan şekilde ifade edilmesinin ve girişle ilgili bağlam eksikliğinin, topladığımız çok sınırlı verileri nasıl kullandığımız ve depoladığımız konusunda büyük endişelere yol açtığını anlıyoruz” dedi. Şirketin gizlilik konusundaki politikasını yeniden gözden geçireceği de bildirildi.

Ray’e göre, Audacity’nin gelecek sürümündeki iki yeni özellik nedeniyle sınırlı veri toplama gereklidir. Ray, 13 yaşın altındaki kullanıcıların uygulamayı kullanmamaları için bir gizlilik politikası talebini ele almadı. Audacity’nin altında dağıtıldığı Genel Kamu Lisansı, yazılımın kullanımına ilişkin kısıtlamalara izin vermiyor.

Kaynak: TechInside

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*