Apple’ın Son Güncellemesi Beğenilmedi

 

Apple’ın geçtiğimiz günlerde iPhone kullanıcıları için kullanıma sunduğu iOS 14 güncellemesi ile gelen sorunlar gündemde.


ABD merkezli teknoloji şirketi Apple’ın yeni mobil işletim sistemi dün yayınlandı. 15 Eylül de yapılan Apple Lansmanında, beklenen bir ürün olan Apple 12’nin tanıtılmamış ve piyasaya sürülmemiş olması kullanıcıları hayal kırıklığına uğratmıştı. Bu kez de IOS  14 güncellemesi iki sorun ile beraber geldi.

Pek çok kullanıcının sosyal medya platformlarında dile getirdiği sorunlardan birisi, varsayılan uygulamalar ile ilgili. Zira kullanıcılar varsayılan olarak tanımlattığı uygulamaların iOS 14 ile henüz uyumlu bir şekilde çalışmadığını belirtiyor. Tarayıcı sorunu da iOS 14 kullanıcılarının sorun olarak ifade ettiği bir diğer durum olarak öne çıkıyor. Birçok kullanıcı, Google Chrome’un  varsayılan tarayıcı olarak kullanılamadığının altını çizerken, kullanıcılar Chrome’u varsayılan tarayıcı olarak seçseler bile elektronik postaları okuma ve linklere tıklama gibi işlemleri Safari ile yapmak zorunda kaldıklarını belirtiyor.

Yazımızı Nasıl Buldunuz?