Apple Iphone 12 Arızalarıyla Gündemde

 

Apple’nin en son piyasaya sürdüğü model iPhone 12, batarya ömrü kısalığı ile gündeme gelmiş ve çeşitli eleştirilere maruz kalmıştı. Iphone 12 bu kez kamerası ile ilgili yaşanan sıkıntıyla gündemde.


Pple’nin en son çıkan modeli  iPhone 12 kamerası ile ilgili kullanıcı yorumları genel olarak olumlu olsa da,  son gelen haberlere göre kullanıcıların bazı teknik sıkıntılardan dolayı şikayetçi olduğu görülüyor.

Bundan kısa bir süre önce iFixit platformu, Iphone 12 ile ilgili bir tamir videosu yayınlamıştı. Bu video ile birlikte iPhone 12 modeline tamir için 10 üzerinden 6 puan verilmişti. Bunun en önemli sebeplerinden birisi kamerası ile ilgili teknik aksaklıktı.

Dünyadaki akıllı telefon şirketleri arasında başı geçen Apple, son ürünüyle kullanıcılarına hayal kırıklığı yaşattı.

iPhone 12 ilk olarak düşük batarya kullanımı ile ilgili sorunla gündeme gelmişti. Batarya sıkıntısından sonra şimdi de kamera ile ilgili sıkıntısı konuşulmaya başlandı. Kamera ile ilgili öne çıkan başlıca arıza, kamera ile ilgili değişim işlemi yapılması gerektiğinde, kamera değişim işleminin hata verilmesi nedeniyle yapılamaması. iPhone 12’ye ait bir kamera başka bir iPhone 12’ye malesef takılamıyor. Bu tarz bir tamir işlemi yapmaya çalıştığınızda cihaz bunu kabul etmeyip hata verdiği için de kamerayı kullanmak imkansız hale geliyor.

Yapılacak bir yazılım güncellemesi ile birlikte bu sorun giderilebilirse de, Apple böyle bir güncellemeye yanaşmıyor. Bu tarz bir sorun yaşayan Iphone kullanıcısının ise tek çaresi yeni bir telefon satın almak oluyor.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*