Apple, Emmy Ödülünün Sahibi Oldu

 

Apple, ProRes Video Teknolojisiyle Emmy Mühendislik Ödülünün Sahibi Oldu


Apple, bilindiği üzere dünyadaki teknoloji devleri arasında başı çeken şirketlerden birisi. Dünya çapında kazandığı ün ve prestij ile gün geçtikçe hatırı sayılır bir ilerleme kaydeden Apple,  Emmy Mühendislik ödülü ile adının yanına yeni bir unvan daha eklemeyi başardı.

Daha çok TV sektöründe öne çıkan yenilik ve gelişmeleri desteklemek adına verilen Emmy ödülleri, her yıl mühendislik alanında da çeşitli ödüller veriyor. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen 72. Emmy Ödülleri’nde ise bu kez mühendislik kategorisi Emmy Ödülü sahibi olarak Apple imzası yer aldı.

Apple, ProRes video kodek bileşeniyle Emmy Mühendislik ödülüni almaya hak kazandı. Aslında 2007 yılında piyasaya çıkan Apple ProRes, film ve TV endüstrisinde her yerde kullanılan bir bileşen haline gelmişti. ProRes, videoların kalitesini üst düzeyde korurken, yenilikçi bir algoritma da sunuyor. ProRes, hızlı kodlama ve ultra hızlı kod çözme yeteneğiyle, uçtan uca içerik oluşturmada önemli bir kolaylık sağlıyor.

Apple Kodek bileşeni; SD, HD, 2K, 4K ve 5K dahil olmak üzere tüm çerçeve boyutlarını tam çözünürlük ile destekliyor. Bu özelliği sayesinde TV sektöründe her alanda bir kullanıcı kitlesine de hitap eden Kodek Bileşeni, bu ödül sayesinde işlevselliğini de kanıtlamış oldu.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*