App Store’a Denetleme Sistemi Getiriliyor

 

Apple, App Store bünyesindeki uygulama fiyatlarında denetleme sistemini devreye sokmaya hazırlanıyor. Uygulama fiyatları ile ilgili geliştirilecek denetleme sistemiyle, mağaza bünyesindeki uygulamalar ve kullanıcılar arasında bir güven dengesi oluşturulmak isteniyor


Uygulama sektöründe ekonomik anlamda büyüme yaşanırken, bu alanda kullanıcıların da güvenliğinin sağlanması gerekiyor. Bazı uygulamalar, belirttiklerinden daha fazla kullanıcı verisine erişebiliyor veya uygulama içi satın almalarda belirttikleri politikaları uygulamayabiliyor.

Apple’a Ait Bir Güvenlik Açığı Daha Tespit Edildi

Apple, App Store bünyesindeki usulsüzlüklerin gideirlmesi adına yeni bir strateji uygulamaya hazırlanıyor. App Store’da fiyatları yüksek olan uygulamalar için yeni bir denetim mekanizması uygulanacak. Fahiş fiyata sahip olan uygulamalar App Store tarafından incelenecek. Bu uygulamaların büyük bir çoğunluğuna izin verilmeyecek ve kullanıcılar tarafından daha ulaşılabilir bir strateji izlenecek. Örneğin, aylık 39,99 dolar gibi ücret talebinde bulunan uygulamalar, App Store tarafından mercek altına alınacak.

Apple hayata geçireceği bu politikayla, kullanıcılarını ve verilerini güvene almak istiyor. Şirketin geliştireceği bu uygulama politikasıyla, kullanıcıları korumaya alması ve ekosistemde belirli bir denge oluşturması önemli bir dönüşümü de beraberinde getirecek. Artık uygulama geliştiriciler, yayınladıkları politikalara daha sıkı bir şekilde bağlı kalmak ve ücretlendirmelerini de buna göre yapmak durumunda kalacaklar.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*