App Store ve Play Store Verileri Açıklandı

Yaşamın dijitalleşmesinin bir getirisi olan, akıllı cihazlara ve mobil uygulamalara talep artışı, Play Store ve App Store’u olumlu etkilerken, 2020 Üçüncü çeyrekteki Play Store ve App Store indirme sayıları açıklandı


Play Store ve App Store indirme sayıları | 3. çeyrek 2020

Birçok şirket için 2020 yılı zorlu geçerken, teknoloji şirketleri bu dönemi kısmen daha iyi bir şekilde yönetiyor. Hatta Google ve Apple gibi dev şirketler, büyümelerini sürdürüyorlar.

2020 yılını başarılı geçiren şirketlerin başında hiç şüphesiz Google geliyor. Uyguladığı başarılı mağaza indirimleri sayesinde Google, Apple’ı üçe katlamayı başardı. Sensor Tower tarafından paylaşılan verilere göre 2020 yılının üçüncü çeyreğinde Play Store 28,2 milyar indirme sayısına ulaşırken, App Store ise 8,2 milyar indirmede kaldı. 2020 yılı genelinde ise Play Store’daki toplam indirme 80,6 milyar iken, App Store’da bu 26,6 milyarda kaldı.

Play Store’un indirme sayılarında bu denli başarılı olmasının arkasındaki ana neden ise yaklaşık 2,7 milyon uygulamaya ev sahipliği yapması. Hatta Play Store’daki uygulama sayısı geçen yıla göre yüzde 5,85 oranında artmış durunda. İndirme sayılarında ise Play Store geçen yıla göre yüzde 30,3 büyürken, App Store yalnızca yüzde 2,5 seviyelerinde kaldı.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*