Anonymus Greece Hack Saldırılarıyla Gündemde

 

Sahte site açıp Ermenistanlı vatandaşları dolandıran Azerbaycanlı hackerlara Anonymous Greece Adlı Hacker Grubu müdahale etti


Ermenistan’a destek olmak isteyen kişilerin para gönderebileceği sahte bir internet sitesi hazırladığı ortaya çıkan Azerbaycanlı bir hacker grubunun,  kullandıkları yöntemle destek olmak isteyen kişilerin parasını alıyordu. Ancak bu internet sitesi, Anonymous Greece adlı bir hacker grubu tarafından ele geçirilerek engellendi.

Anonymus Greece adlı grup, Facebook hesapları üzerinden şu paylaşımı yaptı: 

“UYARIMIZDIR: Azerbaycan, Ermenilere yardım etmek isteyen vatandaşlardan para çalmak için sahte bir internet sitesi kurdu. Aşağıdaki ekran görüntülerine bakarsanız nereye girdiğinizi görürsünüz. Her zaman VPN kullanın. Ayrıca her zaman SSL (HTTPS) uzantılı internet sitelerine güvenin.” 

Bu paylaşımı takip eden saatlerden sonra anonim grup yeni bir güncelleme paylaşarak, yayınladıkları bir fotoğrafla beraber şöyle yazdı: “Güncelleme:  Sahte “Ermenistan Fonu” internet sitesi başarıyla ele geçirildi.” 

ANONYMUS GREECE ERMENİSTAN’I DESTEKLİYOR


Geçen günlerde ise Anonymous Greece, Ermenistan’ı destekleyen şu paylaşımı yaptı: 

“Güçlü kal Ermenistan. 🇦🇲 

Yunanistan senin için her zaman burada. 🇹🇷 

Kendinizi ve ailenizi güvende tutun. 

Türkiye = Teröristler 

Azerbaycan = Teröristler.” 

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki çatışmalar başladığından bu yana Anonymous Greece, Ermenistan’ı birçok konuda destekliyor ve tarafını açıkça belli ediyordu.

Greek City Times gazetesinin haberine göre de, Anonymus Greece adlı hack grubu, gerçekleştirdikleri bir saldırıda Azerbaycan hükümetinin yaklaşık 150 internet sitesini hedef aldı.

TÜRKİYE DE HEDEFLERİ ARASINDA


Başka bir saldırıda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin sitesini (tbmm.gov.tr) hedef alan grup siteye “TBMM HACKLENDİ!” yazısını yazdı. Bunun üzerine yaptıkları paylaşımda Anonymous Greece’in TBMM’ye yaptığı saldırının görüntüleri yer aldı. 

Meclis sitesine “Türkler yenildi!” “Şeytan Türkiye ve Azerbaycan’a karşı Ermenistan bu savaşı kazanacak” ve “Masum insanları ve çocukları öldürmek, sizi terörist yapar” yazılarını yazdı. 

ERMENİ MÜZİK GRUBUNUN SOLİSTİ: TEŞEKKÜRLERİNİ İLETTİ

Greek City Times gazetesinin, System of a Down adlı Ermeni müzik grubunun solisti Serj Tankian ile yaptığı söyleşide, Tankian’ı olayla ilgili bilgilendiren sunucu Tankian’ın gerçekleşen hack saldırılarıyla ilgili yorumunu istedi. Yunan hackerların Azerbaycan hükümetini hedef aldığını öğrenen Tankian, “Tüm destekleri için teşekkür ederim. Hackledikleri sitelerden veya yaptıkları saldırılardan haberim yoktu. Ancak Azeri ve Türk hava komuta ve kontrol merkezlerine yönelik yapılacak daha fazla saldırı, güzel olurdu” ifadelerini kullandı. 

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*