Android Cephesi Yükselişte: HappyMod Nedir?

 

Android cihaz kullananların sıkça duyduğu, uygulama kurulumunda kullanılan APK dosyası nedir? Peki, Android cephesinde son günlerde yükselişe geçen HappyMod uygulaması nedir? Mağaza gibi görünen bu uygulamada neler var?


Eğer bir Android kullanıcısıysanız Android Package Kit, yani Android Paket Kiti anlamına gelen APK terimine oldukça aşina olmalısınız. Android işletim sistemiyle uyumlu uygulamaları yüklemek ve dağıtmak için kullanılan bir dosya çeşidi olan APK sayesinde; istediğiniz herhangi bir uygulamayı paketleyip dilediğiniz yere taşıyabilir ve istediğiniz zaman da kurabilirsiniz.

Google’ın işletim sistemi olan Android’in açık kaynaklı olması sebebiyle resmi mağaza olan Google Play Store dışından APK olarak uygulama yüklenebiliyor. Bu sayede Android telefonlara farklı uygulamaları yüklemek mümkün.

Ancak bu noktada çok dikkatli olmamız gereken bir husus var: APK dosyaları, Google Play Store veya App Store üzerinden değil de üçüncü parti sitelerden indirilmeleri durumunda kötü amaçlı yazılım içerebilirler. Bu sebeple kötü amaçlı yazılım tehlikesini göz ardı etmeden, indirmek istediğimiz APK dosyalarını güvenilir sağlayıcılardan indirmek bizim için en yararlısı olacaktır.

APK’nın ne olduğuna kısaca değindikten sonra, son zamanlarda Android‘cilerin rağbet ettiği HappyMod uygulaması bakalım ne işe yarıyor?

Happymod Uygulaması Nedir, Ne İşe Yarar?


Télécharger HappyMod 2021, Installer HappyMod sur Android + APK

Sadece Android telefonlara yüklenebilen bu uygulama aslında bir hile uygulaması diyebiliriz. Bildiğiniz gibi bazı oyunlara 3. taraf geliştiriciler modlar ve hileler yapabiliyor. İşte HappyMod da tam bu noktada devreye giriyor. Bu uygulama sayesinde tek tıklama ile ilgili oyunun hilesi veya modu varsa direkt indirip yükleyebiliyorsunuz.

Basitçe anlatmak gerekirse Happymod, her türlü mod aplikasyonunu indirebileceğiniz bir tür uygulama. Bu uygulamayı indirmek ücretsiz olduğu gibi, uygulama üzerinden indireceğiniz bütün mod APK’lar da tamamen ücretsiz.

Bu uygulama sayesinde bütün modlanmış uygulamalara ve oyunlara ulaşım sağlayabileceğiniz bu uygulamanın bir diğer artısı ise indireceğiniz şeyin çalışıp çalışmayacağının yüzdesini, siz indirmeye başlamadan önce göstermesi. Eğer bu yüzde yeşilse uygulama çalışıyor demektir; kırmızıysa uygulamayı indirmenizde bir fayda yok çünkü büyük ihtimalle çalışmıyor. Yani kısaca, bu kırmızı ve yeşil sinyalin yardımıyla indirmek istediğiniz uygulamanın gerçekten çalışıp çalışmayacağı hakkında fikir sahibi olabiliyorsunuz.

Uygulamanın bunun gibi daha birçok artısı var; ancak iş uygulamayı indirmeye gelince doğal olarak hepimizin aklına aynı soru geliyor: Happymod’u indirmek ne derece güvenli? 

HappyMod Uygulaması Güvenilir Midir?


رابط تحميل تطبيق هابي مود HappyMod 2021 – السعـودية فـور - السعادة فور

Bahsettiğimiz üzere Happymod; modlanmış aplikasyonlara ihtiyaç duyanların yardımına yetişen, her türlü mod APK’ı indirebileceğiniz bir uygulama. Tabii indirme işlemine başlamadan önce bu uygulamanın ne kadar güvenli olduğunu ya da olmadığını iyice anlamak çok önemli; sonuçta eğer ortada tehlike teşkil eden bir durum varsa bu sizi ve cihazınızı kötü etkileyebilir.

Happymod’un sitesindeki ‘Hakkımızda’ kısmına girecek olursanız göreceksiniz ki bütün modları kendilerinin yapmadığını, bazı modların internetten geldiğini ya da kullanıcılar ve editörler tarafından yüklendiğini gayet açık bir şekilde belirtmişler. Ayrıca indirilebilir her içeriğin altında yükleyen kişinin kim olduğunu da görebiliyorsunuz; yani her şey apaçık bir şekilde ortada.

Ayrıca eklemekte fayda var ki Happymod’u geliştirenler bütün aplikasyonların tek tek manuel olarak kontrol edilip seçildiğini, uygulamanın kullanımının tamamen güvenli olduğunu söylüyorlar. Bir diğer iddiaları ise: Uygulamada herhangi bir virüs, kötü amaçlı yazılım ya da casus yazılımının bulunmaması. Yani özetle uygulamanın geliştiricilerine göre Happmod’u içiniz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Happymod Uygulamasını Cihazınıza Nasıl İndirebilirsiniz?


Mobile Happy Mod Nasıl İndirilir ? Happy Mod İndirme!! 2021 SON SÜRÜM!!! #2 - YouTubeEğer uygulamayı indirmek istiyorsanız izlemeniz gereken yol gayet basit:

HappyMod’un cihaza kurulumunu yapmak için:

1. Adım: Android cihazınızda “Ayarlar” açın.

2. Adım: Güvenlik’e gidin ve “Bilinmeyen Kaynaklara İzin Ver” seçeneğini etkinleştirin.

3 Adım: HappyMod APK. dosyasını cihazınıza indirin.*

4. Adım: Bir güvenlik uyarısı görünecektir; bunu dikkate almayın ve Tamam’a dokunun.

5. Adım: Cihazınızda İndirilenler klasörünü açın ve APK dosyasına iki kez dokunun.

6. Adım: Kurulum başlayacak ve tamamlandığında ana ekranınızda HappyMod simgesini göreceksiniz.

Yukarıdaki işlemleri uyguladıktan sonra uygulamayı açıp destekli oyunlara modlar indirebilirsiniz. Ancak online tabanlı oyunlarda mod bir nevi hile kullanmanın ban sebebi olduğunu belirtelim. Bu yüzden online tabanlı oyunlar hile yapmamanızı öneriyoruz. Aksi durumda hesabınız kapatılabilir.

  • Tarayıcınıza Happymod.com yazıp uygulamanın kendi sitesindeki ‘Uygulamayı indir’ butonuna basmanız yeterli olacaktır. İndirme işleminin ücretsiz olduğunu tekrardan belirtmekte de fayda var.
Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*