Andorra’da Düzenlenen Oyun Turnuvası Siber Saldırının Hedefi Oldu

 

Minecraft tutkunlarının düzenlemiş olduğu bir etkinliğe dadanan bilgisayar korsanları, ufak bir Avrupa ülkesi olan Andorra‘da ortalığı birbirine kattı.


Squid Game temalı etkinliği baltalamak isteyen hackerların 4 günlük saldırılarından sonra tüm ülke şoka uğradı. Neredeyse bir futbol sahası kadar nüfusu olan Andorra, Avrupa’nın ufak ülkeleri içinde içeriyor.

Minecraft üstünden düzenlenen bir gerçekleştiren ve 150 oyuncuya ulaşan Team Andorra, gösteri esnasında yoğun DDoS saldırılarına maruz kaldı. Ülke içinden mühim kişilerin de bulunmuş olduğu etkinlik, bilgisayar korsanları sebebiyle ortalığı karıştırdı.

İnternet durumunu takip eden NetBlocks, Minecraft etkinliğine yapılan saldırı sonrası Andorra’nın güncel network tablosunu paylaştı. Hackerların hedefi olduğu belirtilen saatler arasında ülke içindeki internet bant genişliği yüzde 100‘den yüzde 50‘ye kadar gerileme göstermiş. Tüm Andorra’yı kapsayan gelişmenin ardından küresel ağ bağlantılarında büyük sıkıntılar yaşandığı öğrenildi. Gelen bilgilere göre korsanların hamleleri sonucu trafik patlamalarının, 10 Gbps‘ye ulaştığı öğrenildi.

Saldırıyı gerçekleştirenleri ise arama emekleri tüm hızıyla sürüyor.

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*