Amazon Yüksek Hızlı İnternet Projesi İçin Onay İstedi

 

Amazon internet projesi için uydu dağıtmak amacıyla Federal İletişim Komisyonu’ndan (FCC) onay istedi. Gerekli onayın alınmasıyla birlikte Amazon harekete geçmeyi planlıyor.


Amazon, dünyanın yüksek hızlı internet hizmeti olmayan bölgelerine yüksek hızlı internet erişimi sağlama çabalarının bir parçası olarak 4 bin 500’den fazla ek uydu dağıtmak için ABD iletişim düzenleyicilerinden onay istiyor.

Amazon, Project Kuiper programının bir parçası olarak bu uydulardan 3 bin 236’sını inşa etmek için en az 10 milyar dolar harcamayı planladığını açıklamıştı. Son olarak Amazon, Federal İletişim Komisyonu’ndan (FCC) proje için toplam 7 bin 774 uydu yerleştirmek için onay istedi.

Amazon, başvurusunda uyduların “güvenilir geniş bantın hala eksik olduğu coğrafi bölgeler de dahil olmak üzere dünya çapında hanelere, hastanelere, işletmelere, devlet kurumlarına ve diğer kuruluşlara hizmet edeceğini” söyledi. Şirket dosyasında, “Bağlantı küresel olarak gelişmesine rağmen, dünya nüfusunun yalnızca yüzde 51’i ve gelişmekte olan ülkelerdeki nüfusun yüzde 44’ü çevrimiçi durumda” dedi.

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*