Almanya Siber Saldırı Eylemleri Nedeniyle Tedirgin

 

Almanya Siber Güvenlik Kurumu Başkanı, Schoenbohm, İrlanda’da gerçekleştirilen siber saldırıyı örnek göstererek, hastanelerin artan siber saldırı tehditlerine maruz kalması konusunda tedirgin olduğunu söyledi.


Almanya siber güvenlik kurumu başkanı yaptığı açıklamada, bu ay İrlanda sağlık hizmetine ve bir ABD petrol boru hattına yapılan iki yüksek profilli siber saldırının ardından, Alman hastanelerinin siber saldırganlara karşı risk altında olabileceğini söyledi.

ABD Petrol Boru Hattı Siber Saldırıya Uğradı

İrlanda’nın sağlık hizmeti operatörü, uğradığı fidye yazılımı sonrasında BT sistemlerini kapatmak zorunda kalmıştı. Bu saldırıyla birlikte COVID-19 aşı randevularında da ülkede sorun yaşanmıştı. Almanya’da BSI Federal Siber Güvenlik Ajansı Başkanı Arne Schoenbohm, kendileri için de benzer bir durum yaşanmasından tedirgin olduklarını dile getirdi.

Son 5 yılda bir dizi siber saldırıya uğradıklarını söyleyen Schoenbohm, hastanelerin de gerçekleştirilen siber saldırılar kapsamında, büyük bir tehlikede olduğunu söyledi.

Schoenbohm, COVID-19 salgını sırasında uzaktan çalışma nedeniyle birçok Alman işletmenin bilgisayar korsanları tarafından hedef alınma riskinin arttığını belirtti. Ayrıca birçok şirketin BT sistemlerinin saldırılara açık olduğunu da vurguladı.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*