ABD Rus Siber Güvenliğine Yaptırım Kararı Aldı

 

ABD, Rus siber güvenlik sektörüne şiddeti günden güne artan siber saldırılar nedeniyle yaptırım uygulama kararı aldı. ABD Ticaret Bakanlığı tarafından, 6 Rus siber güvenlik şirketi kara listeye alındı.


Haber - Rus hacker için 5 milyon dolarlık ödül konuldu - Teknoloji HaberleriABD, Rus siber güvenlik sektörüne yönelik yeni bir saldırı başlattı. Washington’ın Rusya’yı suçladığı dijital casusluk da dahil olmak üzere dört bilişim şirketi ve diğer iki şirketle “saldırgan ve zararlı” faaliyetler nedeniyle ticareti kısıtladı.

Ticaret Departmanından yapılan açıklamaya göre; Nisan ayında altı şirket, teknoloji sektöründe Rus istihbarat teşkilatlarını destekleyen şirketleri hedef alan ABD Hazine Departmanı tarafından yaptırıma uğradı.

Ticaret Bakanlığı’nın kara listeye alması, ABD şirketlerinin onlara nadiren verilen lisanslar olmadan satış yapamayacağı anlamına geliyor.

Siber suçlar konusunda Rus hackerlar, tüm dünyada çok kötü bir üne sahip diyebiliriz. ABD’nin bazı şirketlere uyguladığı yaptırım, diğer ülkeler için de örnek oluşturabilir.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*