ABD, CISCO’nun Siber Saldırı Uyarılarını Dikkate Aldı

 

Amerikalı çok uluslu bir ağ teknolojileri şirketi olan Cisco, tespit edilen kritik güvenlik açıkları konusunda uyarılarda bulundu. Cisco, saldırganların ağları ele geçirme olasılığına dikkat çekti.


Cisco, birden fazla üründeki güvenlik açıklarını düzeltmek için bir saldırganın etkilenen sistemlerin kontrolünü ele geçirmesine ve onlara çeşitli kötü amaçlı eylemler gerçekleştirme yeteneği vermesine izin verebilecek güvenlik güncellemeleri yayınladı.

Yeni açıklanan kritik güvenlik açıkları, Cisco Policy Suite Statik SSH Anahtarlarını ve Cisco Cisco Catalyst PON Serisi Anahtarları Optik Ağ Terminallerini etkiliyor. ABD Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı (CISA), kullanıcıları ve yöneticileri Cisco tavsiyelerini gözden geçirmeye ve gerekli güncellemeleri uygulamaya çağırdı.

CISCO: Siber Saldırıya En Açık Sektörler ve Analizleri

Veri yönetimi için bir yazılım paketi olan Cisco Policy Suite, Secure Shell (SHH) kriptografik ağ kimlik doğrulama mekanizmasının anahtarında, kimliği doğrulanmamış, uzak bir saldırganın yama uygulanmamış sistemlerde oturum açmasına izin verebilecek bir güvenlik açığı içeriyor.

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*