3.8 Milyar Kişi Sosyal Medya Kullanıyor

 

 

Küresel Dijital 2020 raporuna göre; Dünya genelinde internet kullanan insanların sayısı 4,5 milyar iken, herhangi bir sosyal medya platformu kullanan insanların sayısı 3,8 milyar kişiyi buldu.


Ajans Press’in, WeAreSocial verilerinden elde ettiği bilgilere göre, küresel dijital 2020 raporu açıklandı.

Dünya genelinde 4,5 milyardan fazla kişi internet kullanırken, sosyal medya kullanıcılarının ise 3,8 milyarı aştığı kaydedildi. Bu istatistiğe göre şuan ki dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 60’ının herhangi bir sosyal medya platformunda çevrimiçi olduğu belirtildi.

Küresel çaptaki cep telefonu kullanıcısının tahmini olarak 5,19 milyardan fazla kişiye ulaştığı açıklanırken, bu rakamın ise her geçen yıl arttığı saptandı.

Yoğunluklu internet kullanımlarının, yüzde 53,3 oranı ile cep telefonundan yapıldığı kaydedilirken, yüzde 44 oranında dizüstü veya masaüstü bilgisayarlardan, yüzde 2,7 ile de tabletten yapıldığı kaydedildi.

Türkiyede En Çok Sosyal Medya Platformu Haber Oluyor

Medya takip kurumu Ajans Press, internet ile alakalı basına yansıyan haber adetlerini inceledi.

Ajans Press’in dijital basın arşivinden derlediği bilgilere göre bu yıl basında çıkan haber adedi 120 bin 782 olarak görüldü.

Sadece mobil internet ile alakalı çıkan haber adetleri incelendiğinde ise bu sayının 813 olduğu kaydedilirken, sosyal medya ile çıkan haber sayısı 152 bin 326 olarak belirlendi.

Türkiye’de dijital medya içerisinde en çok sosyal medya platformlarının konuşulduğu gözlendi.

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*