2020 Yılı Teknoloji Öncüleri Açıklandı

 

Dünya Ekonomik Forumu’nun, 100 şirketin yer aldığı, 2020 yılı Teknoloji Öncüleri Listesinine, çoğunlukla iklim krizi ve çevre korumasına yönelen şirketler adını yazdırdı.

Listede kendine yer bulan teknoloji öncüleri arasında Covid-19 salgını ile mücadeleye katılan şirketler ve kripto para ile ilgili faaliyet gösteren firmalar da yer buldu.

“Geleceğin gündemini oluşturacak ve ileri teknolojilerle küresel sorunlara çözüm bulacak” yenilikçi şirketleri, iki yıl boyunca Dünya Ekonomik Forumunun çatısı altında bir dizi etkinliğe katılma şansı elde ederek, fikir alışverişinde bulunacak ve eğitimler verecek.

Listeyi oluşturan firmalardan;

  • Amerika Birleşik Devletleri’nden 42 Şirket
  • İngiltereden 10 şirket
  • Afrika kıtasından ise Kenyalı 2 şirket, geleceği şekillendirecek girişimler olarak görüldü.

Arjantin, Avusturya, Brezilya, Çin, Şili, Kanada, Danimarka, Almanya, İsrail, Tayvan, Hindistan, Güney Kore, Lüksemburg, Singapur, İsviçre, Finlandiya, Fransa, Hong Kong ve İspanya’dan girişimciler listenin geri kalanını oluşturdu.

Bu yıl 20’nci kez hazırlanan listeye daha önce Airbnb, Google, Mozilla, Spotify, Wikimedia, Transferwise ve Twitter gibi platformlar adını yazdırmayı başarmıştı.

Haberin detaylarına ve Dünya Ekonomik Forumu’nun geleceği şekillendirecek olarak nitelediği firmaların tümüne buradan ulaşabilirsiniz.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*