1 Milyar Dolarlık Bitcoin Ödemesi Gündemde

 

2015 yılından beri pasif  konumda olan ve kullanılmayan Bitcoin cüzdanı, 1 milyar dolarlık işlemle gündeme geldi. Bu cüzdanın Silk Road ile ilişkili olduğu da belirtiliyor.


Kripto para sektöründeki dinamikler, oldukça hızlı bir şekilde değişiyor. Geçmişteki yatırımcıların pasif haldeki cüzdanlarında yaşanan beklenmeyen aktiviteler de yaşanılan değişikliklerin bel kemiklerinden birisi.

Geçtiğimiz günlerde de bir bitcoin cüzdanında beklenmeyen bir aktivite gözlendi. 2015 yılından beri pasif bir halde olan Bitcoin cüzdanının harekete geçmesi, kripto para sektöründe yeni bir gündem oluşturdu. Uzun zamandır pasif haldeki bu cüzdandan, 1 milyar dolar değerinde Bitcoin çekildi.

Ancak bu cüzdanla ilgili bazı soru işaretleri de söz konusu. Bu cüzdan ile ilgili öngörülerden birisi, hackerlar arasında el değiştirdiği bilinen bir cüzdan olması ve gerçekleştirilecek muhtemel bir yasadışı eylemin ücretinin bu hesapla ödendiği. Hesapla ilgili soru işaretine neden olan bir diğer konu ise Silk Road ile ilişkili olduğu iddia edilen bu cüzdandaki varlığın, kimin tarafından çekildiğinin bilinmemesi.

Kripto para cüzdanlarındaki anonimlik, bu varlıkların suç amacıyla kullanılmasının da önüne geçiyor. Suç örgütü ile ilişkili olduğu iddia edilen bu cüzdanın ise kim tarafından kullanıldığı halen bilinmiyor.

 

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*